Najbolj ugodni nogometni dresi v Sloveniji

1:0! Bivši igralec Manchester City vodi do zmage, Chelsea zmaguje na derbiju, veseli se tretji zaporedni zmagi in prehiteva Manchester United.

Po treh zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih je Chelsea doživel udarec v polfinalu Ligaškega pokala, ko je z 0:1 izgubil v gosteh pri Championshipu Middlesbroughu. Kupiti Nogometni Dresi Modri ​​so se v 21. krogu Premier League vrnili na Stamford Bridge, kjer so se pomerili s Fulhamom, Sterling je izvajal enajstmetrovko, Palmer pa je dosegel edini zadetek na tekmi, stari igralec Manchester Cityja pa je Chelseaju pomagal do zmage z 1:0 doma. V londonskem derbiju so modri na lestvici začasno prehiteli tudi Newcastle in Manchester United.

Fulham, prav tako londonska ekipa, je v zadnjem krogu lige premagal Arsenal in v polfinalu ligaškega pokala skoraj premagal Liverpool, čeprav je pred tekmo zaostajal za Chelseajem, pa je bil po tekmovalnem statusu celo boljši. Na tej tekmi so se vrnili vsi glavni igralci modrih, napadalcu so se pridružili Broja, Sterling in Palmer, v sredini Enzo, Caicedo in Gallagher, obrambo so tvorili Gusteau, Disasi, Thiago – Silva in Colwell, Petrovic pred golom.

Čeprav ima celotno moštvo Chelsea skoraj milijardo evrov, je pomanjkanje napadalca, ki bi znal natančno streljati, največji problem, ki je v zadnjih letih mučil modre. Enako velja za to tekmo, če pogledamo statistiko celo tekmo, Chelsea je streljal 17-krat, pozitivna številka je le slabih 3-krat. V prvih 20 minutah so streli Enza, Gallagherja in Broje odstopali od vrat, v 28. minuti je dobil priložnost še Fulham, Harry Wilson je streljal od blizu, Petrovič pa je ključno obranil. Ohrani gol.

V 38. minuti se je na igrišču zgodila kontroverzna scena, Gusteau je izvedel napad in storil prekršek ter neposredno stopil na gleženj staremu igralcu modrih Williamu, sodnik je pokazal le rumeni karton, v sodnikovem dodatku prvega polčasa pa Sterling je bil v kazenskem prostoru. Notranja žoga se je z lažno potezo znebila obrambe. Issa Diop je na slepo premagal Sterlinga. Chelsea je dobil enajstmetrovko. Enajstmetrovko je izvedel Palmer in solidno zadel, 1:0! Palmer je v letošnji sezoni postal prvi strelec enajstmetrovk modrih, doslej je brez izjeme zadel vse 4 enajstmetrovke, z 9 goli in 7 podajami pa je tudi igralec z največ zadetki v ekipi.

V drugem polčasu se je spet zamenjala stran, Palmer in Sterling sta nadaljevala z obrambo Fulhama, v 50. minuti je Palmer prodrl z desne strani in žogo poslal čez prečko, v 53. minuti pa je podal Gallas Geer. levo pod reber, Sterling je z glavo stresel pred vrata, žoga je zadela okvir vrat in skočila ven, v 59. minuti je žogo vzel Palmer in krenil v napad, nato pa je Gusteau podal in bil očiščeno.

V 73. minuti je Enzo pri obrambi v kazenskem prostoru pomotoma spodrsnil, Raul Jimenez je močno streljal, a je Petrovič pred golovo črto nasprotniku ubranil strel, v 83. minuti Gallagher v in izven kazenskega prostora, z voleja pa je streljal z voleja. nartu je Leno osupel na mestu, žoga pa je nepristransko zadela okvir vrat! V 86. minuti je William izvajal prosti strel, Nogometni dresi Manchester City žoga je zgrešila prečko in bila nekoliko višja, Fulham pa je zgrešil tudi končni zadetek za izenačenje.

Chelsea je na koncu obdržal prednost 1 zadetka, dosegel 3 točke 1:0 in osvojil 3 zaporedne prvenstvene zmage.Modri ​​so z eno tekmo še začasno prehiteli Newcastle in Manchester United ter začasno skočili na 8. mesto; hkrati pa je to tudi prva zmaga Chelseaja v novoletni prvoligaški tekmi v zadnjih osmih letih.